Вітаємо Вас на офіційному сайті Млинківської школи!
Вітаю Вас Гість | RSS Головна | Каталог файлів | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Категорії розділу
Тематичні бесіди [2]
Виховні години [7]
Тести [0]
Герої не вмирають [1]

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 78

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Файли » Виховна робота » Тематичні бесіди

Як стати успішною людиною?
24.10.2012, 23:17
Як стати успішною людиною?

(Думки вголос)


Мета: провести з учнями бесіду на тему життя в сучасному світі, як досягти успіху не порушуючи життєвих принципів і норм моралі, означити формулу успіху.

Слово вчителя.
Дорогі юнаки і дівчата! Мине цей рік — і ви закінчите школу, кожен піде обраним шляхом свого дорослого життя. І нині, перед самим фіналом шкільного навчання, у ваших батьків, у нас, учителів, та й у кожного з вас тривожно на серці, коли заглянемо в уже недалеке майбутнє.
Чи здійсняться ваші мрії? Чи станете щасливими, самодостатніми, успішними? Чи зреалізуєте свої можливості?
Погляньмо на світ. Скільки людей — стільки різних доль. Усі або майже всі в дитинстві, у юності мріяли про щастя. Чому не всім воно дісталося? Чому одні стали великими в галузі науки чи мистецтва, в політиці чи бізнесі, а інші залишилися "пересічними", чому одні купаються в розкошах (1% людей володіють 96% всіх грошей на планеті), а інші ледве виживають... Чому, чому, чому... кажуть, від долі не втечеш. То що ж таке доля? Невже вона наперед виписана на небесах для кожної людини? Одні сліпо вірять у це й не намагаються щось змінити, інші, навпаки, взагалі не вірять у Боже провидіння. Мовляв, людина сама творить свою долю. Ми будемо викладати свої міркування з позиції людини, яка вірить, що всі ми і все, що нас оточує, — Боже творіння.
Одного разу, гортаючи сторінки "Молитовника для української родини", я замислилась над тим, на що раніше не звернула особливої уваги. Мій зір зосередився на "Гріхах проти Святого Духа", серед яких найпершим гріхом є (цитую) "Надмірна надія на Боже милосердя". Спочатку мене це здивувало: хіба може бути надії на Бога забагато? А потім, замислившись, я побачила в цьому глибоку мудрість і справедливість. Я часто згадую мамині слова, яка любила повторювати: "Бог дав людині розум і волю". А вже як людина використає цей неоціненний Божий дар, від того залежить її життя.
Якщо ми щось творимо, нам хочеться, щоб воно було гарним, корисним, подобалось іншим, тобто ми прагнемо досконалості. Бог, даючи життя своєму найкращому творінню — людині, створив її за своєю подобою. Отже, він хоче бачити своє творіння досконалим. Тому й озброїв його розумом і волею, дав можливість для необмеже¬ного вдосконалення. З цього виходить, що пасивність, бездіяльність, лінь думки, байдужість до власного "я", сліпе повторення "Як Бог дасть, так і буде", — гріх. Як, до речі, гріхом є і безнадійність, втрата віри в Боже милосердя.
До цих роздумів мене навернув відеофільм про секрет успіху людини, створений групою американців, які шукали, знайшли й розкрили для себе секрет успіху в житті.
Серед цих людей є філософи, письменники, фізики, медики, вчителі, економісти. Це в основному люди, які зазнали тяжких ударів долі, але не піддалися відчаю, зуміли знайти вихід і добилися бажаних успіхів. Вони шукали секрет успіху, звертаючись до історії, перечитуючи Святе Письмо, твори великих людей різних епох, спостерігаючи сучасну дійсність, аналізуючи й узагальнюючи власний досвід. Думки, висловлені цими, без сумніву, мудрими людьми, як на мій погляд, заслуговують на те, щоб вас із ними ознайомити.
Усі вони сходяться на тому, що у Всесвіті все взаємопов'язано. Ми всі працюємо з однією всемогутньою силою, з одним законом. Це — закон притягання. Ви маєте деяке поняття про земне тяжіння, про гравітаційні сили. Але ваші знання в основному стосуються сфери фізичних тіл, притягання яких можна спостерігати. Мова ж іде про світ невидимий, світ ваших думок і почуттів, які теж підвладні основному закону. На думку філософа Боба Простора, подібне притягається подібним. Тобі треба визначитись, чого ти хочеш, і думати про це й притягувати це. Думка стає предметом. Але здебільшого люди думають про свої проблеми, негаразди, про те, чого вони не хочуть, — і воно появляється. Твої бажання активізують мислення, і твої думки притягують те, чого ти бажаєш. Якщо твої думки, для прикладу, зосереджені на тому, як віддати борги, ти віддаватимеш.
Всесвітній закон притягання завжди притягує. Обурюючись чимось поганим, ти створюєш ще гірше. Хай і на підсвідомому рівні, але це здавна розуміли наші діди й прадіди. Недарма людині, яка вислов¬лювала песимістичні думки, говорили: "Не накликай біди". Згадайте приказку: "В добрий час сказати, в лихий помовчати". Наші предки знали, що зло породжує зло, і застерігали від лайки та прокльонів, бо вони, мовляв, повертаються, як бумеранг, і падають не лише на того, хто клене, а й на дітей, онуків, родину. Колись ми з вами знайомились із родинною трагедією (сліпота й глухонімота нащадків) внаслідок прокльонів.
Позитивна думка в сотні раз сильніша негативної. Ти — Міке-ланджело свого життя. "Ти створюєш свій Всесвіт", — говорив У.Черчілл. Чим більше думаєш позитивно, тим більше притягуєш того, що змушує думати позитивно.
Подумай про те, що ти любиш. Зупинись на цьому і це принесе хороше. Добрі думки повертаються добром. Автори фільму розповідають, як, оволодівши цим секретом, вони стали успішними людьми.
"Все, що ми є, — це результат наших думок", — сказав Будда. Людина стає тим, що вона думає. "Що б не задумала людина, вона може цього досягнути", — упевнений Елімент Стоун.
У світі постійно точиться боротьба, і в цьому, напевно, джерело нещасть. Людська ненависть притягує зло, і чим більше ненависті, тим сильнішим, могутнішим стає зло. Коли ідеш проти чогось, ти даєш йому силу. Коли кажеш "ні" — закон тяжіння додає його. Кажеш "не люблю" — збільшується того, що ти не любиш.
Для прикладу, у світі ведеться боротьби проти наркотиків, але цього лиха, на жаль, не меншає. "Я ніколи не піду на антивоєнний мітинг, якщо я запрошена на мітинг за мир", — говорила Мати Тереза. Якщо ти проти війни, будь за мир.
Роблячи вибір, будь не проти опонента, а будь за того, кого хочеш, кому довіряєш і на кого надієшся. Обурюючись чимось поганим, ти створюєш ще гірше. У нашому світі діє закон всесвітнього тяжіння. Ти притягуєш погане, якщо думаєш про погане.
Звичайно, важко контролювати свої думки постійно. Вони часто-густо виникають під впливом емоцій. Емоції, як відомо, є позитивні і негативні. Позитивні — це радість, ентузіазм, доброта, спокій, окриленість тощо.
Негативні — злоба, страх, апатія і т. п.
Коли ми спостерігаємо людину з поганим настроєм, згадується приказка: не з тої ноги встав. А ще кажуть: "Як почав день, так його і закінчиш". Пробудишся з хорошим настроєм — добро притягує Всесвіт, часточкою якого ти є, буде відповідати стану твоєї душі.
Здебільшого поганий настрій викликаний відсутністю чогось бажаного, якимись невдачами, іноді досить незначними. Це заважає нам бачити й оцінювати те позитивне, що нас оточує. Починай день не з ремствування, не з нарікань, а з вдячності. Подумай про те хороше, що в тебе й навколо тебе є (а такого багато), і дякуй. Подумай про те хороше, до чого ти прагнеш, і теж дякуй, дякуй. Хай першою думкою твоєю буде: я щасливий і вдячний за те життя, якого я хочу. Це буде твоє замовлення Всесвіту. Другим кроком буде відповідь. Тобі не треба знати як. Але ти притягнеш Космос Добра.
Третій крок — прийняти це добро. Самому треба прийти у відповідність із тим, що ти попросив. Це ентузіазм, радість, упевненість. Якщо ж ти почуваєш розчарування, страх, ненависть — ти не готовий, твої думки відлякують Космос. Сумніви — ворог успіху. Вір у здійснення своєї мрії. Вір, що ти зможеш її здійснити. Але не сподівайся, що все станеться само собою. Є бажання, сила — працюй, домагайся бажаного. За всесвітнім законом прийде до тебе просвітлення — розуміння, як домогтися бажаного. Зустрінуться люди, які тобі в цьому допоможуть. Якщо віриш у Ангела-хоронителя — він приведе тебе до мети.
"Головне — зроби перший крок", — любив говорити Мартін Лютер Кінг.
Почни з маленького, доведи до кінця і прагни більшого.
Багато хто через загрузлість у буденщині вважає, що він безсилий щось змінити на краще. Але чому безсилий? Адже є люди, які досягають великого. Чим ти гірший? У тебе є Дар Божий, є свої здібності й таланти, не дай тільки їм заснути, розвивай їх і змушуй працювати на тебе. Коли ти бачиш тільки те, що є, зациклюєшся на щоденних клопотах та негараздах, закон притягання дає ще більше того, що є. Ми були б приречені, якби думали тільки про минуле. Треба дивитись у майбутнє і дивитись з оптимізмом. Знайди своє гідне місце в майбутньому, повір у нього — і в тебе виникне ідея, знайдуться сили його досягнути. Не відкладай на колись. Уже, сьогодні, негайно робити те, що треба робити для досягнення твоєї мети.
Один з авторів фільму радить: "Склади список того, за що ти вдячний. Починай день із подяки за все, що маєш і про що мрієш. Це притягує ще більше того, за що ти вдячний. Коли ж, встаючи зранку, думаєш про те, чого в тебе нема, ти притягуєш ще більше того "нема".
Американець Лі Бровер узяв звичайний камінець і носив його, щоб, торкаючись, постійно згадувати, за що він має бути вдячний. І це спрацювало. Цей камінець творив чудо, він допомагав долати депресивний настрій, сповнюватись почуттям вдячності. Під час поїздки в Африку Лі поділився цим секретом зі своїм другом. Невдовзі у того тяжко захворів син і він попросив Брокера прислати йому той камінець. Отримавши камінець, друг постійно дякував за зцілення сина, син одужав і, на думку медиків, це було чудом.
"Наше тіло — продукт наших думок, — стверджують автори. — Розум — велетенська фабрика для цілительства". Звичайно, коли людина хвора, найбільшим щастям для неї є одужання. Коли вона думає про смерть — смерть приходить. Кожен знаючий лікар скаже вам, що легко лікувати ту людину, яка вірить у своє одужання. Потік чистої позитивної енергії має велику силу — хай він тече в тебе повно.
Ми зовсім не відкидаємо ліків допомоги медиків. Але інколи й вони безсилі, якщо сам пацієнт позбавлений волі до життя.
Хвороби і симптоми — це ще не найжахливіше, навіть найстраш¬ніший для нашого часу діагноз — це ще не смертний вирок.
Одна жінка захворіла раком грудей. Але вона не здалася хворобі. Замість відчаю й сумних думок про смерть, вона щоранку дякувала Богу за зцілення. Уникала стресів, була сповнена позитивних емоцій, часто сміялася... Через 3 місяці наступило зцілення без хіміотерапії.
Хвороба не любить жити в тілі, яке перебуває в радісному емоцій¬ному стані. Різниця між боязню, сумнівами, песимізмом і вірою та надією — це різниця між хворобою і зціленням. Заберіть психоло¬гічний стрес — і тіло буде зцілюватись.
Інший приклад — історія Моріса Гудмана. Після авіакатастрофи він потрапив у лікарню в стані, який вважають безнадійним. Він не міг не тільки рухатись, а й навіть дихати, йому під'єднали апарат штучного дихання. Лікарі не сподівалися на диво, найкраще, що вони могли прогнозувати — повна нерухомість. А Моріс подумки сказав собі: "Я буду ходити до Різдва". Він командував собі: "Дихай, дихай!" — і незабаром апарат штучного дихання відключили. А до Різдва він пішов власними ногами. Лікарі не могли цього пояснити інакше, як диво. Це було метою Моріса, і він її досяг завдяки великій силі духу і волі до життя.
Елімент Стоун переконує, що величезне значення має візуальна підготовка. Уявляй, каже він, в голові те, чого хочеш у дійсності, малюй собі картину життя, яка тобі подобається, і радій так, наче воно вже є. Це почуття радості сприяє притяганню. Як? — це справа Всесвіту.
Позитивний настрій — секрет успіху. Коли подумаєш: це немож¬ливо — воно й не буде можливим. Альберт Ейнштейн стверджував: "Уява — це все. Це попередній показ твоєї реальності".
Уявляй і візуалізуй те, чого прагнеш. І, головне, будь вдячним за це. Щодня, радить Стоун, закрий очі і завізуалізуй те, що хочеш. Через 4 тижні з'явиться ідея, як цього досягти. Коли в тебе є нав'язлива ідея, довіряй їй.
Успіх людини багато в чому залежить від ставлення до неї. Чи ставишся ти до себе так, як хочеш, щоб ставились до тебе? Чимало людей, потерпаючи від того, що їх недооцінюють, недолюблюють, самі не помічають головної причини. Вона полягає в тому, що ти сам себе не любиш, недооцінюєш. Твій комплекс непривабливості, меншовартості накладає відбиток на твою зовнішність, визначає поведінку. І ти справді виглядаєш непривабливим та нецікавим для інших, і вони відповідно до тебе й ставляться. А ти полюби, заповажай себе, відчуй людську гідність і поводься як людина, свідома своєї гідності. І в тобі станеться зміна на краще, й інші до тебе поставляться краще. І ще одне, архіважливе: коли любиш себе — полюби інших. Не вишукуй поганих рис у людей, з якими спілкуєшся, — орієнтуйся на їх кращі риси: якщо думаєш про людей погано, твої думки притягують погане, і ті люди будуть погано ставитись до тебе. Ось яка велика сила наших думок.
І ще затям: Всесвіт могутній із своїми законами, його не обманеш. Він не терпить егоїзму. Люби себе, але люби й інших./Створи собі світ, якого хочеш, і дозволяй іншим творити свій, якого вони хочуть. Ділися з іншими секретами свого успіху. Навколо більше ніж достатньо всього для всіх. Це брехня, що всім не вистачить благ. Ми ж не хочемо всі одного і того ж. Якщо віриш, що всього достатньо для всіх, твоє щастя, твій добробут дістанеться саме тобі.
Людина, планета, Галактика — все це енергія. Ти маєш у собі світло. Не дай темряві його загасити.
Бог — усе, що було, є і буде.
Ти — творіння Бога, ти — духовна істота, у тобі є божественна сила! Ти створений по образу Божому. Створене тобою має бути гідним тебе, творіння Божого.
Зосереджуйся на тому, що ти хочеш, і те, чого не хочеш, щезає. Почни з того місця, де ти є. Почни думати, створюй почуття щастя і ти притягнеш бажане. "Не говори "не можу", — радить Ніл Дорнальд Волш. Думаючи, що ти не можеш чи що ти можеш, — в обох випадках будеш мати рацію. В небі не записано, яким буде твоє життя. Твоє життя стане тим, що ти створиш. Якщо ти не використаєш сили, даної тобі Богом, Бог буде тобою не задоволений. На думку Ніла Волша, останній рубіж — це розум, можливості якого необмежені. Найкраще було б це зрозуміти ще з перших днів життя. Але ніколи не пізно, зробити перший крок. Коли повіриш у себе — всередині тебе з'являється сила. Дай їй вихід, дозволь їй принести тобі успіх — і ти досягнеш його.
Ось такі в загальних рисах думки цих успішних людей я зафіксувала й передала вам. Якщо вас це зацікавило, ми можемо ще не раз повернутись до цієї розмови. Може, хтось чогось не зрозумів, не осмислив, хтось із чимсь не погоджується. Ми можемо обговорити окремі положення, можемо й подискутувати.
Хочу наголосити, що самих лише добрих думок не досить, щоб усе задумане вами здійснилося. Треба діяти. До речі, серед характерних рис українців є повільність, звичка відкладати на колись (якось-то воно буде). Напевне, тому ми відстаємо від багатьох народів у прогресивному поступі. Тільки активна, діяльна, енергійна особис¬тість, наснажена доброю енергетикою, здатна до творчості, може долати труднощі й досягати поставленої мети.

Заключне слово.

Бажаємо вам стати успішними людьми завдяки своєму розуму, силі, енергії. Хай у вас від задуму до його здійснення буде найкоротша відстань, і ви обов'язково станете щасливими.

Категорія: Тематичні бесіди | Додав: Alonka
Переглядів: 3516 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Пошук

Друзі сайту

Корисні посилання

Міні-чат
200


Copyright MyCorp © 2024