Вітаю Вас Гість | RSS Головна | Історія нашої школи | Реєстрація | Вхід

Історія Млинківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

До 1887 року в селі не було ніяких культосвітніх установ. В 1887 році в Млинку вперше відкрилась школа в поганенькій селянській хаті Зімниці М.

Спершу тут навчалось 20-25 учнів віком 15-17 років і то лише хлопці. Вчителями в той час були вигнані з служби чиновники, відставні солдати, писарі, дяки.

Першим учителем у Млинку був відставний унтер-офіцер Ромазан, який сам  ледве вмів читати та писати.

У 1888 році в селі організувалась церковно-приходська школа. Навчання в школі починалося пізньої осені, а закінчувалося ранньої весни.

У 1900 році на межі Млинка і Новогригорівки поряд з церквою було збудовано одноповерхове приміщення школи на дві кімнати. В одній кімнаті навчалися учні, а в іншій жив учитель.

До 1917 року людей, які вміли читати писати, в селі нараховувалося не більше 50 чоловік.

У 1936 році в селі Млинок  було збудовано двохповерхове приміщення школи. У 50-60 роках на території Млинківської сільської ради працювала середня (Млинок),8-річна (Петрівка), початкова  (Морозівка) школи.

Всі діти шкільного віку охоплені навчанням. Для фізичного розвитку дітей і молоді в селі організовано два фізкультурні колективи: колгоспний і шкільний. При школі є добре обладнаний спортивний майданчик і дитячий стадіон.

У 1963 році колгосп «Україна» виділив на добудову школи 11424 крб. Ініціатором і організатором  добудови був Гудзенко Анатолій Григорович, директор Млинківської середньої школи.

До будівлі школи, яка була зведена у 1936 році, добудовано два крила (зліва і справа). В одному – класні кімнати. В іншому – кухня, їдальня, спортзал (другий поверх).

В цей же період на шкільній території збудована шкільна майстерня, господарчий сарай, котельня, свинарник, кролятник, теплиця, тир, поставлена  залізна огорожа. Школа мала свій трактор і вантажівку.

В різні часи директорами Млинківської середньої школи були:

Плахотник,

Соя Іван Агафонович (до війни),